Шефовете на ВМЗ - Сопот и министрите на икономиката и на отбраната обсъдиха с премиера Бойко Борисов механизмите за спасяване на предприятието.
Шефовете на ВМЗ - Сопот и министрите на икономиката и на отбраната обсъдиха с премиера Бойко Борисов механизмите за спасяване на предприятието.
Изпълнителният директор Иван Стоенчев обясни, че въпреки дълговете, няма да се наложи масово съкращаване на работници. Възможно е обаче част от администрацията да бъде пренасочена към други дейности. Във ВМЗ - Сопот работят 3 700 души.
След срещата военният министър Николай Младенов каза, че ще се опитат да реализират продукцията на завода на пазари в Азия и Африка. Според министъра на икономиката Трайчо Трайков ВМЗ работи с 10 процента от капацитета си.
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Схема за източване на средства във водния сектор – нанесени са щети на 6 дружества
АЕЦ "Козлодуй" работи по график и произвежда над една четвърт от тока в страната
Пламен Абровски: Осигуряват се 170 млн. евро по бюджета на Държавен фонд "Земеделие"
„Справедлива цена“: Властта, производители и търговци обсъждат новата методика