Държавата да се намеси пряко в управлението на комбината “Кремиковци”, за да гарантира изпълнението на оздравителния план. Това поискаха на пресконференция тази сутрин от федерация “Металици” към КНСБ. Те настояха ръководството на комбината да излезе с ясни критерии при съкращенията на работниците.
Държавата да се намеси пряко в управлението на комбината “Кремиковци”, за да гарантира изпълнението на оздравителния план. Това поискаха на пресконференция тази сутрин от федерация “Металици” към КНСБ. Те настояха ръководството на комбината да излезе с ясни критерии при съкращенията на работниците.
Синдикалистите се оплакаха, че от март до сега на останалите в комбината 3200 работници продължават да се изплащат заплати, но на части. Не се заплаща извънредният труд, който се полага в противоречие със закона, заради нездравословните условия. Работниците нямат застраховка трудова злополука и не им се раздават ваучерите за храна, оплакаха се още от синдиката. КНСБ излезе и с ново искане, а то е да се увеличи броят на синдиците от един на трима. Председателят на федерация “Металици” към КНСБ Васил Яначков уточни, че това не означава, че имат нещо против работата на сегашния синдик Цветан Банков. Според тях обаче не е редно един човек да представлява както кредиторите, така и длъжника.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?