АЕЦ „Козлодуй” и през тази зима ще бъде гарант, че в домовете ни ще е светло и топло и режим на тока няма да има. Стотици хора от цялата страна днес имат възможност да се уверят в това на традиционния Ден на отворените врати в атомната централа, който се провежда за 20-и път.
АЕЦ „Козлодуй” и през тази зима ще бъде гарант, че в домовете ни ще е светло и топло и режим на тока няма да има. Стотици хора от цялата страна днес имат възможност да се уверят в това на традиционния Ден на отворените врати в атомната централа, който се провежда за 20-и път.
35 години след пуска на първия реактор на Балканите интересът към ядрените мощности не намалява. Посетителите са респектирани от високите технологии и европейските стандарти в най-модерното промишлено предприятие у нас.
Димитър Ангелов, изпълнителен директор на АЕЦ-Козлодуй: "Централата готова ли е да посрещне зимата безаварийно? - Да. Винаги досега е било така и тази година са изпълнени всички програми и дейности по подготовката за зимата, независимо какви изненади тя ще ни предложи.
Нашите блокове имат една прекрасна и огромна по обем модернизация, която ги поставя на съвсем друго ниво като изисквания и като възможности в сравнение със средното ниво на този тип блокове в света. Ние сме много по-безопасни."
Атомната централа в Козлодуй продължава да произвежда евтино и екологично чисто електричество и ежегодно спестява на природата замърсяването с 22 милиона тона въглероден диоксид и 1 милион тона прах. Това могат да разберат дори децата, за които в информационния център е подготвена мултимедийна програма с много анимация и полезни съвети как да пестим енергията.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?