Двата най-големи бразилски града - Сау Паулу и Рио де Жанейро, останаха на тъмно за повече от четири часа заради спиране на тока. Освен двата мегаполиса без електричество останаха столицата Бразилия и още около 800 града в девет щата. В тях живеят над 40 милиона души.
Двата най-големи бразилски града - Сау Паулу и Рио де Жанейро, останаха на тъмно за повече от четири часа заради спиране на тока. Освен двата мегаполиса без електричество останаха столицата Бразилия и още около 800 града в девет щата. В тях живеят над 40 милиона души.
Парагвай също остана без ток, но само за 15 минути. Страната разчита почти изцяло на бразилската водноелектрическа централа "Итайпу", която е втората по големина в света. Именно там е възникнала повредата, чието естество все още се уточнява. Централата осигурява 20 на сто от електроенергията в Бразилия.
Малко след срива и без това натовареният трафик в Сау Паулу и Рио де Жанейро изпадна в истински хаос. Извънредни полицейски патрули бяха вдигнати на крак поради опасения, че престъпници може да се възползват от настъпилата бъркотия. Хиляди хора останаха хванати в капан в асансьори и в метрото. Недоволството беше огромно и поради това, че повредата дойде точно във времето на излъчване на един от най-гледаните сериали в страната.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни