Европа най-сетне излезе от рецесията – това показват данните на Евростат за изминалото тримесечие. Основен принос за подобряването са приетите от правителствата мерки за оздравяване от финансовата криза. Другите две водещи икономики в света - Япония и Съединените щати вече обявиха, че са извън рецесия.
Европа най-сетне излезе от рецесията – това показват данните на Евростат за изминалото тримесечие. Основен принос за подобряването са приетите от правителствата мерки за оздравяване от финансовата криза. Другите две водещи икономики в света - Япония и Съединените щати вече обявиха, че са извън рецесия.
През изминалите три месеца 16-те държави, използващи общата европейска валута, са отбелязали растеж на брутния вътрешен продукт от 0,4 на сто. Данните за Европейския съюз като цяло също показват растеж, но само от 0,2%. Двигател на възстановяването са двете най-големи икономики – тези на Франция и Германия, които за второ поредно тримесечие отбелязват подобрение. В рецесия обаче продължават да бъдат икономиките на Великобритания и Испания. Върху по-стабилното и бързо подобряване на европейската икономика тегнат и слабите резултати на няколко членки на общността – Естония, Унгария и Румъния.
Амелия Торес – говорител на ЕК: "Отново се върнахме на твърда земя след пет последователни тримесечия на отрицателен растеж. Данните са изцяло в тон с нашите очаквания. Прогнозираме положителни данни, независимо от икономическия растеж, започвайки от това тримесечие до 2011-та година."
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?