Очаква се Държавната комисия за енергийно и водно регулиране да одобри нова, по-висока цена на водата в 13 града.
Очаква се Държавната комисия за енергийно и водно регулиране да одобри нова, по-висока цена на водата в 13 града.
Цената на водата ще поскъпне между 2-3 и 9 % в 13 града, между които Враца, Видин, Плевен, Велико Търново, Сливен, Дупница и Благоевград. Поскъпването от 1 януари 2010 г. е главно заради вдигането на цената на тока от 1 юли тази година.
Освен цената на електроенергията друг аргумент на водоснабдителните компании за увеличаване на тарифите са изтеглените заеми за реконструкция и изграждане на мрежата.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?