През първите месеци на следващата година ще има най-голямо напрежение на пазара на труда. Това прогнозира заместник-социалният министър Красимир Попов. Той обаче уточни, че е напълно реалистично средната безработица през 2010 година да се задържи до близо 11 %, каквато е първоначалната по-оптимистична прогноза. Попов съобщи още, че през 2010-а държавата отново ще плаща на работодателите, за да задържат служителите си на половин работен ден, вместо да ги уволняват.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"