Енергийната система на страната е стабилна, тази зима токът ни е гарантиран, твърдят от Електроенергийния системен оператор. Една от причините електричеството да ни стига обаче е и защото потребелението заради кризата е спаданало с 6 %. Затова и потреблението по празниците ще е далеч по-малко, отколкото миналата година.
Енергийната система на страната е стабилна, тази зима токът ни е гарантиран, твърдят от Електроенергийния системен оператор. Една от причините електричеството да ни стига обаче е и защото потребелението заради кризата е спаданало с 6 %. Затова и потреблението по празниците ще е далеч по-малко, отколкото миналата година.
По Коледа ще е топло, а точно преди Нова година ще има върхово натоварване, което обаче няма да създаде проблеми, защото офиси и предприятия почиват и не харчат. Иначе днес дори енергетиците бяха изненадани, че системата издържа на виелиците.
Митьо Христозов, директор "Централно диспечерско управление" - ЕСО: ”За учудване и на самия мен сутринта нямаше никакви селища, които да са лишени от електроснабдяване, по-късно – също. Въпреки силните валежи, въпреки сравнително силния вятър. Някъде из България би могло да има село или махала, но това си е нормално и аварийните групи го отстраняват. Аварийните групи са приведени за работа при тежки зимни условия, така че максиммално бързо да реагират при авария. Но за щастие към момента такива няма.”
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"