Предпразнично кабаре се настани в Червената къща. Актрисата Силвия Въргова застава начело на екипа на спектакъла "Лола Блау". Музика и танци ще ни пренесат назад във времето.
Предпразнично кабаре се настани в Червената къща. Актрисата Силвия Въргова застава начело на екипа на спектакъла "Лола Блау". Музика и танци ще ни пренесат назад във времето.
Кабаре от миналия век, с емоции от онова време и въпроси от сегашното. В центъра на историята застава Лола Блау - красива еврейска актриса. Музика и танц по време на Втората световна война. Съчетанието им провокира Силвия Въргова с въпросите, които преминават през красивата кабаретна форма.
Силвия Въргова:
- Възможно ли е човек за живее истински, ако няма родина? Ако е загубил родината си? Цялостен ли е човек?
Екипът успява да намери по-различната театрална форма. На живо свирят Ивайло Крайчовски, Росен Палапанов, Пламен Ибишев и Иван Цонков. Възловите кодове са заложени и в хореографията на Галина Борисова. Търсят стилистиката на немското кабаре, но и влагат нови емоции.
Силвия Въргова:
- Поклон към онези хора, начина по който са чувствали нещата. Те имат повече сантимент, поне на нас така ни се струва.
Още сценични изненади в танцово-музикалното пътешествие поднасят и актьорите Владислав Павлов и Борис Лапшов.
Нова концепция за БНТ 4: Повече съдържание за българските общности зад граница
Ексклузивно: Италия разследва петима българи, участвали в схема за внос на опасни отпадъци у нас
Над 9 часа продължиха две трансплантации, дали шанс за живот на жени със сърдечна и бъбречна недостатъчност
Поскъпването на горивата - транспортни фирми във Варна вече търпят сериозни загуби
Властта и транспортният бранш обсъждат пакет от мерки заради поскъпването на горивата