Природният газ да поскъпне от януари с 15,6 %. Това обсъжда днес Държавната комисия за енергийно и водно регулиране. Вече е ясно, че ако това поскъпване се реализира неизбежно цените на парното от Нова година ще се увеличат.
Ако енергийният регулатор потвърди решението си за поскъпването на природния газ от Нова година 1000 кубически метра от синьото гориво ще струват 60 лева повече. При това положение топлофикациите, които работят предимно на газ - като тези в София, Пловдив и Плевен - ще получат правото да вдигнат цените до 10%. Единственият шанс за по-малко поскъпване на парното посред зима е до края на година да влезе в сила Наредбата, която предвижда цените на газа да не се увеличават през отоплителен сезон. Тогава новогодишният скок в цените на топлото ще е значително по-малък, обещават от регулатора.
ПРИРОДЕН ГАЗ - 15.6%
ПАРНО
София - 9.4
Пловдив - 9.3
Плевен - 10.4
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета