ЧЕЗ обяви, че от 1-ви февруари връща едномесечното отчитане на електромерите в Западна България. Компанията смята решението си за огромна отстъпка, но го обяснява с желание да спечели доверието на обществото и на институциите.
ЧЕЗ обяви, че от 1-ви февруари връща едномесечното отчитане на електромерите в Западна България. Компанията смята решението си за огромна отстъпка, но го обяснява с желание да спечели доверието на обществото и на институциите.
Новината идва година и три месеца след първото решение на ДКЕВР за премахване на тримесечното отчитане и месец след като ЧЕЗ получи последно предупреждение от регулатора. Връщането на едномесечното отчитане, според новия регионален мениджър на компанията у нас Ян Вавера, щяло да им донесе огромни загуби, но пък било доказателство за уважение на институциите в България.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета