Богатите да плащат повече за ток – това предлагат от електроразпределителното дружество за Източна България Е.ОН. Ако държавният регулатор одобри поскъпването на тока от 1 юли, трябва да се помисли за подпомагане на най-бедните, които няма да могат да плащат сметките си, заяви Гюнтер Шуберт - председател на Управителния съвет на Е.ОН. Според него най-добрият вариант е социално слабите да получават целогодишно субсидия от държавата.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета