Софийският градски съд ще заседава по делото срещу бившия президент на ЦСКА Александър Томов и още трима подсъдими. Всички те са обвинени за документно престъпление и присвояване на над 35 милиона лева.
На последното заседание показания дадоха бизнесменът Васил Божков и бившият треньор на клуба - Димитър Пенев. Пред съда Божков потвърди, че футболен клуб ЦСКА е купен с активи от „Кремиковци". Димитър Пенев пък заяви, че той се е занимавал единствено със спортно-техническото ръководство на клуба и не е участвал в решаването на финансовите въпроси.
Според бившия президент на ЦСКА и директор на "Кремиковци" Александър Томов обаче е имало прикриване на истинския проблем на металургичния гигант. Миналото лято процесът беше спрян за няколко месеца, след като Томов се кандидатира за евродепутат и имаше временен имунитет.
Ако бъдат признати за виновни Томов, бившият изпълнителен директор на ЦСКА Александър Гарибов, членът на УС на "Кремиковци" Иван Иванов и директорът на фирма "Финметал" Божко Бонев може да получат присъди от 10 до 20 г. лишаване от свобода.