До края на месец февруари трябва да бъдат изплатени останалите средства от националните и директни доплащания за 2009 година на земеделските производители, а не до юни както беше обявено по-рано. Това заяви във Велико Търново земеделският министър Мирослав Найденов. Той посочи, че причина за проблемите с доплащанията към животновъдите е че вместо по две схеми, са кандидатствали само по една.
Мирослав Найденов - министър на земеделието и храните:
- Tова е въпрос и на организация, и на информационна кампания от страна на областните земеделски служби по онова време и службите за съвети в земеделието. По всяка вероятност на тях не им е било обяснено какви са възможностите. Точно това дискутирахме и днес на срещата - че за пореден път това е едно от доказателствата за невъзползване от максималните възможности на общата селскостопанска политика! Просто на тези хора е нямало кой да им каже какво да направят!
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета