Рекордното потребление на ток, беше регистрирано снощи в 20 часа. Прогнозите са, че тази вечер рекордът ще бъде подобрен. От Електроенергийния системен оператор уверяват, че имат достатъчен резерв мощности за покриване на увеличеното потребление.
Рекордното потребление на ток, беше регистрирано снощи в 20 часа. Прогнозите са, че тази вечер рекордът ще бъде подобрен. От Електроенергийния системен оператор уверяват, че имат достатъчен резерв мощности за покриване на увеличеното потребление.
На фона на рекордната консумация, шефът на регулатора обеща не повече от 5% поскъпване на тока от първи юли. ТЕЦ "Марица Изток 2" пък стана първият производител на електроенергия в България, който поиска да се намали цената, по която продава ток на НЕК с 2 лева на мегават. От Централата обясниха предложението си с подобрената ефективност след завършилите през 2009 г. рехабилитации и модернизации на блоковете от 1 до 4. Битовите потребители евентуално ще усетят намалението след 1 юли, защото по закон цената на тока не може да се променя преди тази дата.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско