По друг въпрос, особено важен за икономиката ни, се очакват нови преговори, с по-категорични български искания. Отпадане на посредниците и по-високи такси за транзита на руски газ. Тези условия е поставил премиерът Бойко Борисов пред шефа на Газпром Алексей Милер, който изненадващо пристигна днес в София. Милер се е срещнал и с президента Георги Първанов, с когото са обсъдили както ускоряването на работата по газопровода "Южен поток", така и преговорите по новите договори за доставка и транзит на руски природен газ.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско