Поредно обсъждане на енергийната стратегия ще се проведе у нас. Този път акцентът ще е върху ставките на природния газ, ценовата политика въобще и либерализацията на пазара на електроенергия и газ.
Срещата е под патронажа на енергийното министерство и е с подкрепата на Световната банка. На нея ще се обсъжда още бъдещето на ядрената енергетика у нас, проектите за газопроводи и финансирането им. Напоследък темите са особено актуални, след като през последната седмица станахме свидетели на руски енергийни визити на високо ниво. След тях сериозно се заговори за възобновяването на строителството на АЕЦ „Белене" през есента и форсирането на проекта за газопровода „Южен поток".
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско