Вижданията си за обща енергийна стратегия на Европейския съюз ще обсъдят в Будапеща премиерите на страните от Централна и Източна Европа. България ще бъде представена от премиера Бойко Борисов.
Вижданията си за обща енергийна стратегия на Европейския съюз ще обсъдят в Будапеща премиерите на страните от Централна и Източна Европа. България ще бъде представена от премиера Бойко Борисов.
Стремежът е срещата да допринесе за повишаване на енергийната сигурност що се отнася до снабдяването с природен газ, петрол и електроенергия. На 25 февруари в Будапеща, също на ниво премиери, ще се проведе среща на Дунавските страни. Там ще се обсъди обща визия да формиране на Дунавската стратегия, която трябва да бъде изготвена от Европейската комисия до края на годината. В програмата на българсия премиер са предвидени двустранни срещи с премиера на Унгария Гордън Байнаи и с федералния канцлер на Австрия Вернер Фейман.
Излъчено в "По света и у нас".
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"