ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Премиерите на страните от ЦИЕ ще обсъдят обща енергийна стратегия

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:21 мин.
Икономика

Вижданията си за обща енергийна стратегия  на Европейския съюз ще обсъдят в Будапеща премиерите на страните от Централна и Източна Европа. България ще бъде представена от премиера Бойко Борисов.

премиерите страните цие обсъдят обща енергийна стратегия

Вижданията си за обща енергийна стратегия на Европейския съюз ще обсъдят в Будапеща премиерите на страните от Централна и Източна Европа. България ще бъде представена от премиера Бойко Борисов.

Стремежът е срещата да допринесе за повишаване на енергийната сигурност що се отнася до снабдяването с природен газ, петрол и електроенергия. На 25 февруари в Будапеща, също на ниво премиери, ще се проведе среща на Дунавските страни. Там ще се обсъди обща визия да формиране на Дунавската стратегия, която трябва да бъде изготвена от Европейската комисия до края на годината. В програмата на българсия премиер са предвидени двустранни срещи с премиера на Унгария Гордън Байнаи и с федералния канцлер на Австрия Вернер Фейман.

Излъчено в "По света и у нас".

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?