В Европейската комисия днес бе подписано споразумение за изграждане на реверсивна газова връзка между България и Сърбия. Подписи под документа положиха българският министър на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков и сръбският министър на енергетиката Петър Шкундрич.
В Европейската комисия днес бе подписано споразумение за изграждане на реверсивна газова връзка между България и Сърбия. Подписи под документа положиха българският министър на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков и сръбският министър на енергетиката Петър Шкундрич.
Планираната реверсивна газова връзка ще е с дължина около 180 километра и започва край сръбския град Ниш. Ще преминава границата между двете страни край град Димитровград.
Стойността на проекта се оценява на 100 - 120 милиона евро. Финансирането на проекта ще се осигури чрез 60 милиона евро, отпуснати за България по линия на европейски регионални фондове и със средства за Сърбия от предприсъединителните европейски фондове за страната.
Изграждането трябва да започне догодина. Министър Трайков заяви, че въпреки че сега възможноститите са ограничени, бъдещият потенциал е многообещаващ.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия