Правителството предлага увеличаване на ДДС с 2% за една година. Така ставката ще стане 22 на сто. Намерението разкриха от синдикатите, които днес обсъдиха антикризисните мерки на кабинета. Разчетите показват, че с увеличаването на ДДС ще се вкарат в бюджета още 540 млн. лв. Това е свързано със спад в потреблението и покачването на цените, предупредиха анализатори.
Правителството предлага увеличаване на ДДС с 2% за една година. Така ставката ще стане 22 на сто. Намерението разкриха от синдикатите, които днес обсъдиха антикризисните мерки на кабинета. Разчетите показват, че с увеличаването на ДДС ще се вкарат в бюджета още 540 млн. лв. Това е свързано със спад в потреблението и покачването на цените, предупредиха анализатори.
Във варианта на антикризисен план, връчен на синдикатите и работодателите, има 39 мерки, 20 от които са на синдикатите, 19 - на финансовото министерство. Планът ще бъде обсъден утре от Съвета за тристранно сътрудничество.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец