Близо 5 000 лева от изравнителна сметка дължи семейство от Варна на електроразпределителното дружество Е.ОН. От шест дни токът им е спрян без предупреждение, въпреки че имат подадена втора жалба до компанията за разследване на случая. През последните 3-4 месеца от дружеството обвиняват клиентите си, че манипулират електромерите си. Днес от Е.ОН уведомиха семейство Дойнови, че сметката няма да бъде коригирана.
Близо 5 000 лева от изравнителна сметка дължи семейство от Варна на електроразпределителното дружество Е.ОН. От шест дни токът им е спрян без предупреждение, въпреки че имат подадена втора жалба до компанията за разследване на случая. През последните 3-4 месеца от дружеството обвиняват клиентите си, че манипулират електромерите си. Днес от Е.ОН уведомиха семейство Дойнови, че сметката няма да бъде коригирана.
Електромерът на семейство Дойнови е сменен през юни миналата година. В края на ноември или шест месеца по-късно, идва и стряскащата изравнителна сметка за ток.
Галина Казанлиева – дъщеря на Дойнови: “Ами в писмото пишеше, че аз съм манипулирала електоромера и за това трябва да платя тази огромна сума от близо 5 000 лева.”
Дойнови започват да пишат жалби до Е.ОН, но проблемът остава нерешен.
Галина Казанлиева: “Не можели да се занимават само с жалбите, аз да им пращам, те да ми отговарят.”
От Е.ОН твърдят, че хората във Варна масово манипулират електромерите си. Всяко 4-то семейство според тях, упражнява техническите си познания върху уредите. Днес следобед семейство Дойнови получиха изненадващо по куриер отговор на втората си жалба. В него се казва, че корекция на сумата не може да има, защото е установено неточно измерване, независимо от причината.
Галина Казанлиева: “И много държа тази Комисия за енергийно и водно регулиране да обърне внимание на Е.ОН, защото те просто се подиграват с народа.”
В отговор на нашето запитване, от дружеството твърдят, че има външна намеса, поради която електромерът отчитал само 10% от ползвания ток. На база на този процент е изчислена и сметката от 4 624 лева. Всички обаче сме свидетели, че случаите, в които Е.ОН излизаше с подобни твърдения, а след това оттегляше обвинението си, са твърде много.
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Схема за източване на средства във водния сектор – нанесени са щети на 6 дружества
АЕЦ "Козлодуй" работи по график и произвежда над една четвърт от тока в страната
Пламен Абровски: Осигуряват се 170 млн. евро по бюджета на Държавен фонд "Земеделие"
Наводнени улици, запушени шахти след като градушка колкото орех се изсипа над София
Паднали камъни в Кресненското дефиле: Две жени пострадаха, движението е в едната лента
Кола с румънска регистрация катастрофира в завирен участък и скъса мантинела на АМ „Хемус”