Един от най-оспорваните "зелени проекти" в Съединените щати беше одобрен. Американските власти дадоха съгласието си за изграждането на първия в страната офшорен вятърен парк. Той ще бъде издигнат във федерални води край бреговете на Масачузетс.
Един от най-оспорваните "зелени проекти" в Съединените щати беше одобрен. Американските власти дадоха съгласието си за изграждането на първия в страната офшорен вятърен парк. Той ще бъде издигнат във федерални води край бреговете на Масачузетс.
130 турбини ще улавят ветровете край полуостров Кейп Код и ще произвеждат около 468 мегавата електричество. Американските власти определят проекта като "истинска зелена революция". Според тях вятърният парк значително ще намали парниковия ефект в Съединените щати.
Офшорният парк ще бъде разположен на осем километра от брега. Това се оказа и най-големият проблем. Съпротивата дойде от богатите собственици на луксозни вили в района. Хубав имот на Кейп Код имаше и покойният сенатор Едуард Кенеди. Жителите от острова протестират, че турбините ще развалят хубавата гледка. Техните протести успяха да забавят изграждането на вятърния парк с 10 години.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа