ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

БСП с критики за кадровите промени по високите етажи на властта

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:09 мин.
У нас

Въпреки, че до официалната предизборната кампания има още време, политическите престрелки между опонентите стават все по-шумни.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Въпреки, че до официалната предизборната кампания има още време, политическите престрелки между опонентите стават все по-шумни. От БСП днес не пестиха критиките. Според Атанас Мерджанов, с кадровите промени, които прави служебният кабинет, доказвал, че е съставен от хора на ГЕРБ, Реформаторския  блок и "Протестна  мрежа". От БСП са убедени, че евентуалната смяна на шефа на служба "Военна информация", е заплаха за националната сигурност. Основната цел на левицата е да се превърне в неопреодолим фактор в следващия парламент, заяви говорителят на партията Атанас Мерджанов. Според него драма с подредбата на листите няма, а критериите за номиниране са качествата на кандидатите и регионалната специфика.
Атанас Мерджанов: "Това, което се върши в БСП, като процес на номинации на листите е най-демократичното действие в българската политическа система - най-публичното действие. Аз разбирам всички онези, които очакват БСП да бъде в разпад, БСП да бъде трета политическа сила - трябва да ги разочаровам."
Мерджанов съзря в кадровите промени, извършвани от  служебното правителство прокарване на конкретни интереси на ГЕРБ, Реформаторския блок и "Протестна мрежа".
Атанас Мерджанов: "За ГЕРБ са финансите и митниците, и икономическите министерства. За "реформаторите" - МВР и очевидно специалните служби, а за "протестерите" министър-председателският пост, множество съветнически места, не малко на брой в кабинета на премиера, Министерство на правосъдието и не малка част от Министерство на културата. "
От левицата определиха евентуалната смяна на шефа на служба Военна информация, като заплаха за националната сигурност. Мотивът за уволнението на Веселин Иванов бил, че отказал да предаде на Комисията по досиетата архива с чуждестранните сътрудници на военното разузнаване, твърди бившият министър на отбраната Ангел Найденов.
Ангел Найденов - бивш министър на отбраната: "Всеки един, който си позволи подобно действие, ще си навлече презрение и позор, но лошото е, че всичко това застрашава хората, застрашава сигурността и се отразява върху интересите на България. Това вече е престъпно."
От пресцентъра на Министерството на отбраната заявиха за БНТ, че няма да коментират действията на специалните служби, нито промени в техните ръководства. В момента шефът на военна информация бил в отпуск.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста
Чете се за: 00:55 мин.
У нас
Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?