Патриотичният фронт, в който влизат НФСБ - ВМРО, и още 10 партии, са готови да съставят правителство на националното спасение.
Валери Симеонов - водач на листите в 23 МИР София и Бургас: Ние сме алтернатива на всички тези, които от сутрин до вечер като хипнотизатора Кашпировски зомбират общественото мнение, че всички избиратели трябвало да ги подкрепят, за да имали те 121 депутата. Е като нямат 121 депутата, какво ще направят?Председателят на ВМРО Красимир Каракачанов коментира, че само при много ясни условия и без пазарлъци биха подкрепили ГЕРБ.
Красимир Каракачанов - водач на листи в 25 МИР София и Плевен: Партията ГЕРБ ако спечели 121 мандата, застане и заяви ясно и категорично, че е против членството на Турция в ЕС, че е за решаването на демографската катастрофа, за спирането на циганската престъпност, че е за това да бъде дадена възможност на средния, на дребния бизнес да се развива, не да бъде мачкан като в предишния му мандат - да, ние ще ги подкрепим.Освен лидерите, третият двоен водач на листа е евродепутатът Ангел Джамбазки. Други от по-известните водачи на листи са Слави Бинев и журналистите Велизар Енчев и Стефан Солаков. Както и предишния кмет на Пловдив Славчо Атанасов и бившия депутат от "Атака" Валентин Николов.