ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ГЕРБ обяви водачите на листите за предсрочните парламентарни избори (ОБНОВЕНА)

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:55 мин.
У нас

Националният предизборен щаб на ГЕРБ официално обяви водачите на листите на партията за участие в предсрочните парламентарни избори на 5 октомври.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Националният предизборен щаб на ГЕРБ официално обяви водачите на листите на партията за участие в предсрочните парламентарни избори на 5 октомври. Лидерът на партията Бойко Борисов ще води листата в 25-ти многомандатен избирателен район в София и в Пловдив-град, а заместник-председателят на ГЕРБ и шеф на предизборния щаб Цветан Цветанов повежда листите във Велико Търново и Благоевград. Силно дясноцентристко управление и депутати около или над 121 е целта на ГЕРБ след вота. За изпълнението на тази своя основна цел, по думите на Цветан Цветанов партия ГЕРБ е заложила на всеотдайни и признати професионалисти. В листите има и равнопоставеност мъже -жени като при водачите съотношението е 60 към 40, а сред останалите кандидат-депутати - 50 на 50. За първи път е осигурено и представителство на всички етноси, подчерта още шефът на предизборния щаб. Традиционно като лидер на партията Бойко Борисов и този път ще оглави листата в 25 столичен многомандатен избирателен район.
Цветан Цветанов - зам. председател на ГЕРБ: "Съвсем естествено е и се надяваме с убедителната подкрепа, която ще спечелим, той да бъде и следващият министър-председател."
Пак традиционно Борисов ще е водач и във втория по големина български град Пловдив, а Цветан Цветанов отново ще поведе листите във Велико Търново и Благоевград. По две листи ще водят и министрите от кабинета ГЕРБ Лиляна Павлова и Ивайло Московски - тя във Варна и Стара Загора, а той в София област и Видин. Още един министър на Борисов ще води листа, и това е Десислава Атанасова в Монтана. За централната част на София в 24 МИР, ГЕРБ залага на социологът и шеф на кабинета на Бойко Борисов Румяна Бъчварова. Председателят на парламента в мандата на ГЕРБ Цецка Цачева ще бъде водач на листата в Плевен. Попитана кого предпочита за съперник Румен Петков от АБВ или Румен Гечев от БСП тя отговори:
Цецка Цачева: "Румен ми е любимото име - и синът ми е Румен и мъжът ми..."
Сред имената от гражданската квота, която от ГЕРБ въвеждат за първи път в листите си, са тези на бившия шеф на комисията по досиетата Методи Андреев, който ще е водач в Пловдив - област и на дългогодишния директор на Военно медицинска академия ген. Стоян Тонев - водач в Пазарджик. Макар многократно да подчерта, че за  кандидатите от ГЕРБ е важна тяхната лична стратегия и качества, независимо срещу колко силен опонент ще се изправят в съответиня район, Цветанов не пропусна да коментира листата в Кюстендил, където доскорошният депутат от ГЕРБ Кирил Калфин ще се изправи срещу Мая Манолова от БСП.
Цветан Цветанов: "Искам да му благодаря за това, което направи в Кюстендилска област и възможността действително да се борим за един много силен резултат в Кюстендилска област. А и е удоволствие е да се изправиш срещу Мая Манолова, защото и за нея като я биеш с много ще се чувства по-добре."
Залогът на ГЕРБ е в колективната игра и екипната работа обяви още Цветан Цветанов. Относно претенциите на Радан Кънев от   Реформаторския блок затова кои да бъдат управленските фигури при евенутална бъдеща коалиция с ГЕРБ, Цветанов обясни, че ако партията му спечели желаните около милион и 600 хиляди гласа, избирателите  ще са тези, които ще са казали кой да ги управлява.
Цветан Цветанов: "А това, че някой, който може би ще спечели 150-200 хиляди гласа, не трябва да поставят безпринципни условия на тези с над 1 милион."
С предложените кандидат-депутатски листи ГЕРБ разчита на убедителна победа в изборите и втори управленски мандат, заяви още Цветан Цветанов.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?