Ако цената на тока бъде повишена от 1 октомври, ще бъде увеличен и размерът на енергийните помощи.
Йордан Христосков - вицепремиер и министър на труда и социалната политика: Нека да видим с колко ще бъде увеличена - веднага подписвам заповедта и месечните помощи ще бъдат получавани в по-висок размер, за да компенсират това поскъпване.Във връзка със социалното подпомагане на родители на първокласници с ниски доходи, Христосков обясни, че се очаква през тази година около 49 хиляди семейства да получат еднократна помощ от 250 лв. Вече са изплатени сумите на над 20 хиляди семейства.
Йордан Христосков - вицепремиер и министър на труда и социалната политика: За всички заявления, които постъпят до края на месеца, хората ще получат по 250 лева за първокласник.Христосков коментира и идеята за пенсионно застраховане, лансирана от експерти. Той посочи, че това е допълнителен източник, който могат да си позволят само хората с високи доходи. Според него, предложението не е панацея за осигуряване на достойни пенсии.
Йордан Христосков - вицепремиер и министър на труда и социалната политика: Основно си остава държавно общественото осигуряване, което гарантира пенсиите на 2 млн. 150 хиляди семейства в България.По данни на социалното министерство, в най-бедните региони на страната много семейства разчитат само на пенсиите на възрастните хора.
Купуваме по-евтини портокали и ябълки, плащаме по-скъпо за картофи и кашкавал
Предколедни намаления - реални ли са отстъпките и как да се предпазим от измами?
Кризата в шивашкия бранш в Русе – фабрики затварят, стотици остават без работа
"Лукойл" с позиция за България: Особеният управител да действа според законодателството
Росен Желязков: Границите на Украйна не могат да бъдат променяни със сила
ЕК: През 2026 България е изложена на риск от неспазване на фискалната рамка на ЕС
Избрана и помилвана: Официално Белият дом представи една от двете пуйки късметлийки