Енергото ще има право да ни държи без ток десет часа и половина годишно и няма да бъде наказвано за това. Ако обаче ни оставят на тъмно повече от това време, от ДКЕВР обещават да орежат разходите на дружествата, а на нас - да ни намалят цените на електроенергията.
Енергото ще има право да ни държи без ток десет часа и половина годишно и няма да бъде наказвано за това. Ако обаче ни оставят на тъмно повече от това време, от ДКЕВР обещават да орежат разходите на дружествата, а на нас - да ни намалят цените на електроенергията.
Същото ще се случва и ако прекъсванията на тока се окажат повече от 10 пъти на година средно за абонат. Така поне е записано в новата методика за качеството на услугата, която трябва да ни предоставят електроразпределителните дружества.
За планови ремонти енергото ще има право да ни оставя на тъмно до 5 часа и 55 минути, но задължително трябва да ни предупреди за спиранията. За прекъсванията през останалите близо 4 часа и половина годишно обаче няма да ни дължи обяснение, защото те могат да са заради форсмажорни обстоятелства.
Ако всичко върви по план, методиката ще влезе в сила още от юли, когато енергийният регулатор ще решава за цените на тока, парното и газа. И ако обещанието е електроенергията да бъде намалена, то днес стана ясно, че природният газ категорично ще поскъпне.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията