"Бартер" е най-новият филм, съвместна продукция на БНТ и Националния филмов център. Лентата ще се излъчи в кината, и в програмата на БНТ. Екипът снима на плажа на Рибарското селище във варненския квартал Аспарухово. Режисьор е Атанас Киряков.
"Бартер" е продължение на документалната лента на режисьора Атанас Киряков "Омагьосан от морето". И двата филма разказват историята на обитателите на едно рибарско селище и пресъздават живота им с техните радости и тъги.
Иван Тонев, продуцент: Защото главният ни герой е широкодушен, защото се радва на малките неща, живота и защото всъщност това го удовлетворява.
Атанас Киряков, режисьор: Аз искам актьорите да играят документално, да няма театралност, да е естествено.
Екипът, отговорен за филма, споделя, че в известна степен сценарият е писан за Татяна Лолова, която играе незрящата Флора. В главната мъжка роля се превъплъщава Филип Аврамов.
Татяна Лолова - "Флора": Успях да си направя среща с две семейства - незрящи и понеже все се опитват да ми втълпят, че аз като играя незряща, трябва да направя еди какво си. Видях тези две много приятни семейства и видях, че те са прекрасни хора и всеки е със своя характер, това че не виждат понякога ги прави по-чувствителни.
Филип Аврамов - "Хиндо": Винаги става въпрос за услуга, дали ще е към Господ, дали ще е към някой друг. Това е положението, това е бартер.
Снимките на "Бартер" ще продължат до края на октомври. Лентата трябва да се завърти по кината през 2015 година.