Футбол: Берое загуби от евродепутати

Носителят на Купата на България по футбол „Берое” загуби със 7:8 приятелски мач срещу сборен отбор на ЕП. Оспорваният двубой, игран в Брюксел, беше организиран от евродепутата Илиана Иванова, която е родом от Стара Загора.

от Асен Инджиев
19:47, 10.06.2010
Чете се за: 01:03 мин.
У нас
футбол берое загуби евродепутати

С най-много голове от евродепутатите се открои италианецът Салваторе Яколино, подпомаган от българските му колеги Слави Бинев от „Атака” и Андрей Коваче от ГЕРБ.

На вашите екрани, уважаеми зрители, вляво, с бели фланелки на ЕНП – футболистите от Берое, вдясно, с черно-зелени екипи – евродепутатите, повечето от европейската десница. Първите минути бяха за Берое, които рядко губиха топката и логично поведоха в резултата.

Евродепутатите изглеждаха объркани и повече гонеха топката, отколкото да играят с нея. Така безславно и с три гола разлика, завърши първото полувреме.

Андрей Ковачев, евродепутат, ЕНП, ГЕРБ:
– Ние сме един съвсем млад футболен тим от ЕП, някои дори се запознахме едва днес тук. Мисля, че ще подобрим играта през първото полувреме и се надявам да обърнем резултата!

Речено-сторено. На терена се появиха повече италиански евродепутати, водени от игралият като дете в „Палермо” Салваторе Яколино. И логично или не, победата беше за евродепутатите.

Слави Бинев, евродепутат, „Атака”:
–С риск за живота накрая бяхме готови на всичко, за да се реализираме, но най-важното е, че момчетата сериозно се включиха в играта да се забавляваме и дори да се самоиронизираме, което е най-важното за една игра!

Пламен Ковачев, „Берое”:
– Сменихме си малко ролите, разменихме си екипите, мисля, че доста добре се представиха като за политици и резултатът говори за това!

Въпреки загубата, организаторът на мача пожела бъдещи успехи на Берое в Европа.

Илиана Иванова, евродепутат, ЕНП, ГЕРБ:
– Надявам се да се представят толкова достойно в Европа, колкото през 70-те години в Стара Загора и победиха Ювентус на родна земя. Пожелавам им го от сърце!

Пожелания за Берое и поздравления за ЕП, който днес победи с 8:7!

Още У нас

Колко вредно е да вдишваме дима от фойерверките?
23:51, 25.07.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Сапьори и военни пристигнаха на мястото на пожара в склад за фойерверки край Елин Пелин
23:35, 25.07.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Инспекцията по труда: Фирмата е проверявана за последно преди 10 месеца
23:25, 25.07.2024
Чете се за: 00:30 мин.