Народното събрание ратифицира протоколите за присъединяването към НАТО на Албания и Хърватия. Повечето политически сили в парламента приветстваха приемането на двете държави в Североатлантическия алианс и определиха днешния ден като тържествен и важен за региона. Единствено "Атака" не подкрепи Закона за ратификация.
Народното събрание ратифицира протоколите за присъединяването към НАТО на Албания и Хърватия. Повечето политически сили в парламента приветстваха приемането на двете държави в Североатлантическия алианс и определиха днешния ден като тържествен и важен за региона. Единствено "Атака" не подкрепи Закона за ратификация.
В Народното събрание присъстваха председателят на парламента на Хърватия Лука Бебич и председателят на Събранието на Албания Йозефина Топали. Вицепремиерът и външен министър Ивайло Калфин заяви, че с присъединяването на Албания и Хърватия към НАТО сигурността на Балканите ще бъде укрепена и ще се подобрят възможностите за предотвратяване на нови кризи в региона.
Директори на задлъжнели болници със заплати, по-високи от на министъра на здравеопазването
Цистерни с мляко са блокирани на границата с Румъния заради нови изисквания на БАБХ
Частично бедствено положение е обявено в община Омуртаг, валежите са разрушили пътя за с. Бостан