Руският премиер Владимир Путин настоя, че магистралата между Москва и Санкт Петербург трябва да се построи. Тя е нужна за развитието на икономиката, каза Путин по време на посещение в Далечния иИкономическият растеж на Съединените щати се е забавил до 1,6 процента с увеличаване на търговския дефицит, съобщи Министерството на търговията.зток.
Спорната магистрала
Руският премиер Владимир Путин настоя, че магистралата между Москва и Санкт Петербург трябва да се построи. Тя е нужна за развитието на икономиката, каза Путин по време на посещение в Далечния изток. Прокарването на пътя през гората в Химки, до Москва, предизвика остри протести на еколози и местната общественост. Вчера президентът Дмитрий Медведев нареди да се спре работата и да се направят още проучвания по въпроса за опазването на природата. В днешния си коментар премиерът Путин отрече да има спор между него и президента.
Успешна мисия
Бившият американски президент Джими Картър отведе от Северна Корея Айджалон Гомес. Американският гражданин беше обвинен в опит за незаконно влизане в страната и беше осъден на 8 години затвор с полагане на каторжен труд. Картър отиде в Северна Корея като частно лице. Той не можа да се срещне лично с държавния ръководител Ким Чен Ир, но успя да издейства амнистия за Гомес. Пред Картър е изказана готовност за възобновяване на преговорите за севернокорейската ядрена програма, се казва в официалното съобщение на Пхенян.
Икономиката на САЩ
Икономическият растеж на Съединените щати се е забавил до 1,6 процента с увеличаване на търговския дефицит, съобщи Министерството на търговията. Данните за тази пролет показват по-слаби резултати от предишните оценки. Брутният вътрешен продукт е нараснал с годишно темпо от 1,6 на сто при очакване за 2,4 процента. На тези данни е посветена днешната реч на председателя на Федералния резерв Бен Бернанке. Той ще говори на симпозиум с участието на президента на Европейската централна банка Жан-Клод Трише и управителя на японската централна банка Масааки Ширакава.