Безпрецедентни мерки за сигурност са в сила в Португалия заради предстоящата среща на върха на НАТО в Лисабон.
Безпрецедентни мерки за сигурност са в сила в Португалия заради предстоящата среща на върха на НАТО в Лисабон.
Страната поднови контрола на границите си, включително с хеликоптери.
Властите са решени да не допуснат проникването на екстремисти, свързани с анархо-либерални движения като "Черните блокове".
Именно те предизвикаха масови безредици на предишния форум на Алианса в Страсбург. Мястото на срещата - международния панаир в Лисабон е като крепост.
Там ще се събират ръководителите на 60 държави и отделни организации или общо 5 хиляди делегати и журналисти.
Повече от 7 хиляди агенти ще охраняват трасето между панаира и центъра на града, където за събота са предвидени четири демонстрации срещу Пакта.
Ще бъдат извършвани и превантивни арести, предупреди полицията.