Една от версиите е, че инсталацията от компютри за копаене на криптовалута е работила повече от 8 години
Ферма за криптовалута беше открита в сградата на общината в Горна Оряховица. Служители на администрацията са се натъкнали на инсталация от компютри за копаене на криптовалута, разположени в мазе на сградата. Кметът Николай Рашков незабавно е сигнализирал полицията. От общината потвърдиха за случая.
Криминалисти са влезли в помещението, а под наблюдението на Районната прокуратура във Велико Търново е започнало разследване, което трябва да установи кой е стоял зад незаконната дейност. Една от версиите е, че фермата за криптовалута е работила повече от 8 години, като през цялото време е черпила ток от общината. По неофициална информация снощи е бил разпитан и бившият кмет Добромир Добрев. Той е обяснил, че не е посещавал помещенията и няма отношение към криптофермата.

Официални подробности се очакват по-късно днес.
Двама младежи са с опасност за живота след скандал в местност край Варна (СНИМКИ)
Гранична полиция задържа дрогиран шофьор без книжка, превозващ 27 незаконни мигранти
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец