ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Пожарът в НПМГ е потушен. Пострадали няма

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:26 мин.
Икономика

Днес следобед горя Националната природо-математическа гимназия в София. 500 деца бяха евакуирани - за щастие пострадали няма. В момента се установяват причините за възникването на пожара. Според директорката на НПМГ не е възможно пожарът да е причинен от пушачи, защото пушенето в района на училището е забранено. Децата не са били уплашени, защото веднага са били евакуирани. Нямало е паника по коридорите, твърдят учителите.

пожарът нпмг потушен пострадали

Днес следобед горя Националната природо-математическа гимназия в София. 500 деца бяха евакуирани - за щастие пострадали няма. В момента се установяват причините за възникването на пожара. Според директорктата на НПМГ не е възможно пожарът да е причинен от пушачи, защото пушенето в района на училището е забранено. Децата не са били уплашени, защото веднага са били евакуирани. Нямало е паника по коридорите, твърдят учителите.

Пожарникарите смятат, че огънят е тръгнал от подпалени мебели на резервния изход на училището. Пушекът обаче се е разпространил в цялата сграда, което е налжило евакуацията на учениците. Това е станало за по-малко от 5 минути, веднага идват и пожарните. Причината за инцидента все още не е ясна. Експерти все пак ще проверяват дали причина за пожара не е умишлен палеж, например от цигара.

http://infocenter.bnt.bg/

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?