Днес е крайният срок, до който всички софиянци трябва да получат сметките си за парно отопление. Няма надписване в януарските сметки, увери изпълнителният директор на Топлофикация-София Петко Милевски.
Въпреки това столичани няма да платят по-малко, макар че от дружеството гарантираха, че разпределят само реално консумирана енергия. Обяснението, според Милевски, е в по-високите цени на топлото от 1 януари и в индивидуалното потребление. Той съобщи, че в резултат на газовата криза през януари потреблението в София е 11,5 процента по-ниско в сравнение със същия месец на 2008-ма. За една година обаче цената на топлоенергията се е увеличила с 35 на сто, а сметките на софиянци за януари-между 40 и 90%.
Все още обаче не е ясно какви ще бъдат сметките за февруари. Милевски уточни, че цената на топлинната енергия може да се намали, ако цената на газа падне. А тя не се определя в България, а от световните пазари, уточни шефът на столичното парно.
http://infocenter.bnt.bg/
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?