Недоволни от схемата за облагане на доходите им животновъди протестираха пред Министерския съвет.
Недоволни от схемата за облагане на доходите им животновъди протестираха пред Министерския съвет.
От началото на тази година 60% от печалбата на фермерите се признават като разход, за останалите 40 те дължат данък.
Въпреки че от месец текат преговори с финансовия министър за промяна в тази схема, животновъдите обясниха, че бързат с протеста си, за да подсетят управляващите за проблемите в сектора.
Животновъдите настояват да не бъдет облагани с данъци за миналата година, земеделският министър пък обясни, че това няма как да стане.
"Днес е ужас": Изнервени шофьори, километрични опашки и прегрели двигатели по пътя от и за Гърция
Паметник на олимпийския шампион по вдигане на тежести Милен Добрев беше открит в село Житница
Археолози откриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в Хераклея Синтика
От 60 цента до 45 евро: Колко струва сянката по Черноморието това лято?
Екстремни жеги в Западна Европа: Затворени училища, температурни рекорди и извънредни мерки (СНИМКИ)