От понеделник хората в Благоевградска област ще плащат по-високи цени на автобусните билети заради увеличението на горивата, заяви управителят на "Пътнически превози"–Благоевград - Петър Демерджиев. Скокът ще бъде от 5 до 15 процента. Засега единствено не е ясно още дали ще поскъпнат и с колко билетите за автобусите на градския транспорт в областния център.
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Цените на петрола ще са около 75-80 долара за барел в следващите месеци, смятат експерти
От 60 цента до 45 евро: Колко струва сянката по Черноморието това лято?
Екстремни жеги в Западна Европа: Затворени училища, температурни рекорди и извънредни мерки (СНИМКИ)