От първи април ще имаме стандарт за трите вида хляб - бял, Добруджа и типов. Той ще е с годност до 36 часа. Цената му не би трябвало да е много по-висока от тази на останалия хляб в търговската мрежа. Това каза в студиото на „Денят започва" директорът на Българската агенцията по безопасност на храните Йордан Войнов. От 500 до 10 хиляди лева ще бъде глобата за нарушителите, които не спазват изискванията за производство на хляб по български държавен стандарт.
Велислав Величков, ПП: Премиерът трудно ще поеме риск без широка обществена подкрепа да се самопостави в ролята на Орбан
Даниел Вълчев: Въпросът е дали България има самочувствието да постави своите интереси
Илхан Кючюк: Дълги години сме били жертва на двойствеността на европейските политики
От 60 цента до 45 евро: Колко струва сянката по Черноморието това лято?
Екстремни жеги в Западна Европа: Затворени училища, температурни рекорди и извънредни мерки (СНИМКИ)