От днес работодатели, чиито служители са минали на 4-часов работен ден, могат да кандидатстват за компенсации. Държавата ще отпуска на тези работодатели по 120 лв. На намалено работно време обаче трябва да са преминали над 5 процента от персонала и то за повече от два месеца.
От днес работодатели, чиито служители са минали на 4-часов работен ден, могат да кандидатстват за компенсации. Държавата ще отпуска на тези работодатели по 120 лв. На намалено работно време обаче трябва да са преминали над 5 процента от персонала и то за повече от два месеца.
Заместник-изпълнителният директор на Агенцията по заетостта Росица Стелиянова увери, че контролът върху работодателите ще продължи през цялото изпълнение на програмата. При констатиране на нередности те ще връщат средствата и ще им бъдат налагани глоби.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?