Съоснователят на Майкрософт Бил Гейтс се върна на първото място в годишната класация на списание "Форбс" на най-богатите хора в света. Това стана след като "гуруто" по инвестициите Уорън Бъфет и мексиканският телекомуникационен магнат Карлос Слим загубиха по 25 милиарда долара.
Съоснователят на Майкрософт Бил Гейтс се върна на първото място в годишната класация на списание "Форбс" на най-богатите хора в света. Това стана след като "гуруто" по инвестициите Уорън Бъфет и мексиканският телекомуникационен магнат Карлос Слим загубиха по 25 милиарда долара.
Гейтс изгуби само 18 милиарда долара в световната криза, която удари финансовите пазари миналата година и сега има 40 милиарда. Бъфет е с 37 милиарда, а Слим - с 35. Финансовата криза се отрази тежко на световния клуб на милиардерите. Десетте най-богати хора на планетата загубиха общо 238 милиарда долара - това е повече от брутния вътрешен продукт на Ирландия или Израел. Най-много миналата година е загубил индиецът Анил Амбани, който от близо 32 милиарда долара е останал с 10 милиарда. Сънародникът му Лакшми Митал също е понесъл сериозни загуби. От близо 26 милиарда сега е останал с малко над 19. Най-пострадали са Русия и Китай, което позволи на американците отново да доминират в класацията с 10 от челните 20 места.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Иван Шишков за "Хемус": Държавата не може да си позволи да събори незаконно строителство в такъв мащаб
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?