ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Гърция започва преговори с кредиторите и облекчава капиталовия контрол

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:35 мин.
По света

Представители на европейските кредитори на Гърция са в Атина за разговори.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Представители на европейските кредитори на Гърция са в Атина за разговори. Все още не е ясно кога към тях ще се присъедини и базираният във Вашингтон Международен валутен фонд. Гърция преговаря за 86 милиарда евро нов заем и облекчи контрола над капиталите в страната. Преговорите на Гърция за новия заем започват със среща с представители на Европейската комисия, Европейската Централна банка и Европейския стабилизационен механизъм. Атина обяви досегашните загуби заради капиталовия контрол.
Константинос Михалос, шеф на атинската търговска камара: "Загубите за пазара от затварянето на банките за три седмици са три милиарда евро".
Все пак от днес контролът е облекчен. Фирмите ще могат да се обръщат към банките за плащания по внос до 100 000 евро. Гърците все още са разделени в позициите си.
Ефтерпи Кумурдзоглу, пенсионер от Атина: "Трябва постоянно да сме с програма на Евросъюза, за да има ред".
Янис, счетоводител от Атина: "Единственият изход е да се върнем към драхмата".
73 процента от жителите на Германия, най-големият кредитор на Гърция, не очакват Атина да изпълни договорените реформи.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?