Работещите в Центъра за спешна медицинска помощ на София-област внесоха протестна подписка срещу готвеното сливане на Спешните центрове на София-град и -област.
Д-р Десислава Кателиева, председател на Националната асоциация на работещите в спешната медицинска помощ: Днес в областната управа се събира местната власт на София-област, за да обсъди идеята за сливане на ЦСМП София-град и София-област. Във вързка с това колегите ми са организирали спонтанна подписка, в която са се подписали всички, които са били дежурни вчера, снощи и днес в 13-те филиала на ЦСМП- София-област. Така те изразяват несъгласието си от сливането и се надяват местната власт да ги подкрепи в тези им протести.Вижте репортажа на Айше Сали.
От учебната стая до Космоса: 12-годишният Александър с първи стъпки към мечтата си
„Достойните българи“: Отличие получи журналистът от БНТ Мая Димитрова (СНИМКИ)
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери на КАТ с изкуствен интелект