Да не се чака следваща газова криза, а двата реактора да бъдат отворени сега.Това призова Стрюан Стивънсън, депутат от Шотландия в парламентарната група на ЕНП в Брюксел. Според него е по-добре Европа да позволи отваряне на реакторите, отколкото да плаща огромни компенсации и да ги държи затворени. Стивънсън заяви това на днешното заседание на бюрото на групата на Европейската народна партия в София.
Да не се чака следваща газова криза, а двата реактора да бъдат отворени сега.Това призова Стрюан Стивънсън, депутат от Шотландия в парламентарната група на ЕНП в Брюксел. Според него е по-добре Европа да позволи отваряне на реакторите, отколкото да плаща огромни компенсации и да ги държи затворени. Стивънсън заяви това на днешното заседание на бюрото на групата на Европейската народна партия в София.
Евродепутатът каза още, че ако България отвори два от реакторите, то за по-малко от година и половина ще донесат на страната доходи в размер на 500 млн. евро, колкото е и компенсацията, която ЕС изплаща на България заради затворените четири реактора. Той допълни, че доскоро страната ни е била главен доставчик на електричество за всички свои съседни държави, но спирането на 2 00 мегавата мощности в АЕЦ-Козлодуй е свило значително износа на електрическа eнергия.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?