Държавната комисия за енергийно и водно регулиране ще заседава във връзка с предложението на „Булгаргаз” за поевтиняване на природния газ. Компанията предлага цената на газа да бъде намалена от 1 април с 10.5 %. Според енергийния регулатор обаче поевтиняването трябва да с 11,18% заради спада в цените на горивата на международните пазари.
Държавната комисия за енергийно и водно регулиране ще заседава във връзка с предложението на „Булгаргаз” за поевтиняване на природния газ. Компанията предлага цената на газа да бъде намалена от 1 април с 10.5 %. Според енергийния регулатор обаче поевтиняването трябва да с 11,18% заради спада в цените на горивата на международните пазари.
Председателят на ДКЕВР заяви миналата седмица, че ще се иска среща с министъра на икономиката и енергетиката Петър Димитров като принципал на „Булгаргаз”. Шушулов каза, че ще постави въпроса за намаляване на печалбата на газовата компания. Печалбата от 3 % не може да отпадне според енергийният министър, защото не става въпрос за печалба, а за това каква ще бъда загубата на „Булгаргаз”. Припомняме ви, че Петър Димитров отмени със заповед поскъпването с 19% на парното в столицата от 1-ви януари. По-късно стана ясно, че от 1 април ще има ново понижение - този път от 6%. То обаче може да не се усети, защото експертите на ДКЕВР смятат за база цената на парното от 1 януари, преди да излезе заповедта на икономическия министър Петър Димитров за поевтиняването.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?