За 6-ти път президентът Първанов уважи традицията и отиде в театралната академия, по повод Международния ден на театъра - 24-ти март. Заедно с министъра на културата и депутати гледаха постановката "Пухеният" от Мартин Макдона на абсолвентите от класа на проф. Пламен Марков.
За първи път Театралната академия "Кръстьо Сарафов" отбеляза денят на театъра с постановка на студент по режисура. Неговото име е Стойко Мурджев, също от класа на проф. Пламен Марков. Преди постановката друг студент Павлин Танев прочете пред гостите посланието на Аугусто Боал. В него се казва, че човешките отношения са изградени театрално. Ежедневните ни ритуали са театър, дори сутрешното кафе, зависи къде и с кого го пиеш. Сблъсъкът също е театрален. Финасовата криза е лош театър, в която гражданинът от положителен герой се превръща в губещ. Така че всеки от нас играе собствената си пиеса в театъра на живота.
Според студентите и техния ректор Станислав Семерджиев важно е постановката да се изиграе достойно. А финалът за всеки е различен като "пухеният", който може да издържи повече, отколкото мисли.