Работници от фармацевтичната фабрика 3М във френския град Питивие задържаха своя директор в кабинета му. До обсадата се стигна след серия от неуспешни преговори във връзка със съкращаване на работни места.
Работници от фармацевтичната фабрика 3М във френския град Питивие задържаха своя директор в кабинета му. До обсадата се стигна след серия от неуспешни преговори във връзка със съкращаване на работни места.
110 от общо 235 работници в предприятието трябва да напуснат. Причина за съкращенията са намалелите заради кризата поръчки. Обезщетенията не са достатъчни, твърдят уволнените. Работниците настояват и за допълнителни гаранции за онези, които няма да бъдат съкратени. Самият директор заяви от кабинета си, че не се оплаква, защото хората от фабриката са в много по-тежко положение от неговото. Служителите на 3М са в безсрочна стачка от 20 март. Във Франция американската компания има 13 фабрики с общо 2 700 работници.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?