Вече близо месец цигарите с нови бандероли са на пазара, установи проверка на екип на „По света и у нас". В магазините почти всички марки вече са с по-високите цени. Там, където все още има цигари от старите партиди, търговците са убедени, че ще успеят да ги продадат и загубите им няма да са големи. От „Булгартабак холдинг" заявиха, че засега само цигарите „Булгартабак 1" не са пуснати с новите бандероли.
Вече близо месец цигарите с нови бандероли са на пазара, установи проверка на екип на „По света и у нас". В магазините почти всички марки вече са с по-високите цени. Там, където все още има цигари от старите партиди, търговците са убедени, че ще успеят да ги продадат и загубите им няма да са големи. От „Булгартабак холдинг" заявиха, че засега само цигарите „Булгартабак 1" не са пуснати с новите бандероли.
Пет дни преди цигарите със стари бандероли да бъдат изтеглени от всички магазини, смут на пазара нямаше. По-високите цени не плашат нито продавачите, нито пушачите. Поскъпването сякаш не постига очаквания ефект. Вдигането на цените като че ли ще удари най-вече родното производство. Проблем с намирането на дадена марка може да срещнете в големите вериги магазини, в които заради специфичния си софтуер, ще заредят новите партиди наведнъж, а не поетапно. Въпреки че страстните пушачи остават верни на никотина, има и търговци, които не издържаха на новите условия на пазара на цигари.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?