Либерализацията на енергийния пазар на дребно първоначално ще повиши цената на тока, заяви зам.
Николай Николов, зам.-министър на енергетиката: Опит на други държави показва, че първоначално след освобождаването на пазара, през първите няколко месеца е възможно известно повишаване на цените, след което те стигат до равнищата и дори по-ниски от тези преди либерализацията. Предстоят зимни месеци, когато разходите на домакинства у нас за енергийни ресурси са по-високи. Свободният пазар започва да работи още през декември, а първата половина на 2016-а следва да се предифинират и защитят енергийно уязвимите групи потребители.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията