Днес Министерството на финансите трябва да бъде готово с проектозакон за създаване на по-добри условия за ползване на банков кредит у нас. Вицепремиерът Симеон Дянков даде това обещание в Сутрешния блок наБНТ.
Днес Министерството на финансите трябва да бъде готово с проектозакон за създаване на по-добри условия за ползване на банков кредит у нас. Вицепремиерът Симеон Дянков даде това обещание в Сутрешния блок на
БНТ.
Той поиска фиксиране на основния лихвен процент, над който банките да
определят своя марж. Така всеки потребител ще може лесно да се ориентира от коя банка предлагат най-изгоден заем. В законопроекта ще залегне и предложение за намаляването на банковите такси или пълното им премахване, както и отпускането на бързи кредити под 400 лв. Това ще удари и бизнеса с лихварство, който се извършва незаконно у нас и не подлежи на никакви санкции.
Земеделският министър: Няма икономически предпоставки за увеличение на цените
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Автобус с пътници в Пловдив се запали в движение, няма пострадали пътници
Експлозиви са открити край "Турски поток" в Сърбия, прекъсване би оставило Унгария без газ