Публична дискусия за бъдещето на газовите находища край Варна ще се проведе в морската столица. Акцент в дискусията ще бъде енергийната сигурност чрез местен добив и резерви в газохранилища.
Публична дискусия за бъдещето на газовите находища край Варна ще се проведе в морската столица. Акцент в дискусията ще бъде енергийната сигурност чрез местен добив и резерви в газохранилища.
Представители на бизнеса, експерти от Министерството на икономиката и енергетиката и "Булгартрансгаз" ще обсъдят процедурите, инвестициите, концесиите и перспективите за развитие на газовите находища край Варна. Във форума ще вземат участие министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров и кметът на Варна Кирил Йорданов. Находището „Галата" е на около 20 км от Варна в акваторията на Черно море и е имало запаси от над 2 млрд. кубически метра газ. Предложението на концесионерите то да бъде трансформирано в газохранилище е добро, смятат специалисти. Идеята може много бързо да бъде реализирана, тъй като съоръженията вече са изградени.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката